Avukat Ezgi Akyıl

3.289 Kez Görüntülendi

Avukat Ezgi Akyıl’ın özgeçmiş, eğitim, çalışma alanları ve iletişim bilgileri ile ilgili detaylı bilgi için
TIKLAYINIZ!

Hukuk Bürosu: Av Ezgi Akyıl Hukuk Bürosu
Eğitim :  Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Çalışma Alanları :  
 • Aile Hukuku
 • İcra iflas Hukuku
 • Miras Hukuku 
 • İş Hukuku
 • Marka Patent Hukuku
Avukatın Özgeçmişi:
Ezgi Akyıl 08.02.1989 Eskişehir doğumludur. Eskişehir Anadolu Lisesini ve Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, halen ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü son sınıfında okumaktadır.
Avukatlığının 6. senesini tamamlayan Ezgi AKYIL, İşçi Alacakları, Aile Hukuku Boşanma, Nafaka, Tazminat ve Velayet Konuları, Fikri ve Sınai Haklar, Marka Hukuku ile Ticari Alacaklar hakkında uzmanlaşmıştır.  Şehrin merkezinde yer alan, kendisine ait ofisinde halen bir sigortalı avukat, bir stajyer avukat ve asistanı ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.
Sertifikalar :  
 • Noterlik Belgesi
 • Çocuk Koruma Hizmetlerinde Koordinasyon Eğitimleri Sertifikası
 • 2. Sağlık Hukuku Sertifika Programı
 • İleri Eğitim Programı
 • Sözleşmeler Hukuku Seminer Programı
 • Meslek İçi Eğitim Semineri
 • Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi
Avukat Ezgi Akyıl İletişim Bilgileri:
Adres: Hoşnudiye Mh. İsmet İnönü Cd.  Güneş Apt. No: 61  Daire: 6 Kat: 2 (Acıktım Cafe Üstü) Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Büro Telefon: 0222 240 02 03
Gsm: 0505 884 84 13
E-mail: ezgiakyil@gmail.com

3.289 Kez Görüntülendi

11 Yorumlar

 
 1. Gökhan Balaban dedi ki:

  Ezgi Hanım merhaba,

  Eşim öğrenciyken Eskişehir’de ev arkadaşıyla birlikte bir mağazadan koltuk alıyor. Kefil olarak da bir vasıtayla tanıştığı birini yapıyorlar. Birkaç ödeme yapılıyor ancak sonra nakit sorunu oluyor ve ödeme yapılmıyor. Kefile alacaklı avukatı ödeme için ulaşıyor ve 2800 TL ödemeyi elden alıyor. Para makbuzu veriyor. Sonrasında eşim peyderpey kefile elden ödeme yapıyor ama konu sonrada unutuluyor. Yıl 2011.

  Simdi 2018’de kefil, eşimle bu sure zarfında hiçbir hatırlatma ve iletişim olmamasına rağmen elindeki para makbuzu ile icra davası açmış. Para makbuzunda tarih, ödeme miktarı, ödemeyi yapan, alan ve para makbuzu numarası haricinde bir ifade yok. İlgili makbuzun eşimin kefaletine dair ödeme olduğu bilgisi yok. Adam 5000 TL istiyorum diyor.

  Bu durumda adam elden aldığı parayı saymayıp, bir de üstüne faiz istemiş oluyor. Aradan geçen 7 yılda hiç bir bilgilendirme talep olmadan bu borcun faiziyle tümünü talep edilmesi konusunda ne yapılabilir? Bir de ilgili para makbuzu rücu hakkında delil olabilir mi?

  Teşekkürler.

 2. Mahmut Temiz dedi ki:

  Merhaba,
  Halen hayatta olan annem ,15.11.2018 de vefat eden ağabeyimin üzerine, 10.04.2017 tarihinde kendisine ait olan bir taşınmazı geçirmiş. Tapu kaydında satış bedeli (asıl değerinin çok çok altında) 15000 TL olarak görünmektedir.Oysa ki asıl değeri 120.000 TL civarındadır.Bu durumu ağabeyimin vefatından sonra öğrendim.Nasıl hakkımı alabilirim? İlginize teşekkür eder,saygılarımı sunarım.

 3. Hatice kurt dedi ki:

  Merhabalar Ezgi hanım. Eşim bedelli askerlik sebebiyle işinden ayrıldı ama tazminatını alamıyor. Böyle bir durumda nasıl bir yol izlememiz lazım yardımcı olabilir misiniz

  • ezgi akyıl dumlu dedi ki:

   Merhaba,

   tazminat alamayabilir eşiniz çünkü yeni bedelli askerlikte, fiziki olarak askere gitme de var ve yasal düzenleme gereği ücretsiz izinli sayılıyor çalışanlar, işçi bu gerekçeyle işten ayrılmak isterse maalesef geçerli olmayabilir. Yasal açıklar var, deneme davalarla sonuçlar alınacak ve içtihatlar oluşacaktır. Ayrıntısı için randevuyla yardımcı olunabilir. iyi günler,

 4. Özcan arı dedi ki:

  Eşimden bosanmak istiyorum durumu anlattım kendisine dostane bi şekilde ayrılalım dedim fakat sonuna kadar mücadele edicem bosanmam diyor Sevmediğimi söylüyorum ve yaklaşık 6-7 aydır aynı odada bile yatmiyoruz doğru düzgün konuşmuyoruz nasıl konuşarak evlenme kararı aldiysak aynı şekilde bosanmak istediğimi söylüyorum fakat olmaz diyo Ailem tarafından özellikle babamın sert tavrı yüzünden cekiniyorum kendimi sığınti köle gibi hissediyorum orta okulda okulu bitirip ise başladım bundan 3 sene öncesine kadar aldigim parayi onun eline veriyodum o bana harçlık gibi veriyodu 3 çocuk var ve çocuklar yüzünden ben onlar için bu şekilde yaşamaya razıyım diyor kadına şiddet yanlısı olmadığım için düzgünce sonlandırmak istiyorum ama bi türlü yanasmiyor. Ve ben artık yüzünü dahi görmek istemiyorum bundan yıllar önce gene böyle bir durum vardı ve ben evi 1 ay kadar terk edip antalyaya kaçtım sonra geri geldim belki düzelir diye ama ben artık tavirlarina, hareketlerine katlanamiyorum uzman kişi olarak nasıl bir yol çizmem gerekiyor lutfen yardimci olur musunuz avukat hanım

  • ezgi akyıl dumlu dedi ki:

   merhaba,

   bu konuda yapılabilecek bir çok şey var, çekişmeli boşanma davasında uzman bir avukatla dava açmanız gerekecektir. Ayrıntısı için randevu alırsanız yasal ücret karşılığı yardımcı olabiliriz.

 5. Özkan Özturk dedi ki:

  3 yıldır çalıştığım kurumsal iş yerinden istifa ediyorum. istifa sebebi olarak sağlık sorunu olarak yazdım tazminat hakkım olur mu?

  • Ezgi akyıl dedi ki:

   Merhaba, o işi yapmanıza engel bir sağlık sorunu ise bu tam bi istifa değil haklı nedenle fesih sebebi olur ve tazminat alma şansınız olacaktır, ancak size tavsiyem bu aşamada iş mevzuatı kapsamında yapılması gerekenleri bir avukatla yürütmenizdir. iyi günler dilerim.

  • ezgi akyıl dumlu dedi ki:

   merhaba,
   Gerçek bir sağlık sorununuz varsa ve işinizde çalışmanıza engelse bunu da raporlarla kanıtlayabiliyorsanız, haklı nedenle tek taraflı derhal fesih yaparak iş kanunu gereği tazminatlarınızı alabilirsiniz evet, iyi günler dilerim.

 6. Tahsin çaylı dedi ki:

  2010 yıllarında mahmudiyede bana icra dairesini soran bayan avukatı arıyorum hatırlarsanız böyle birini lütfen yardımcı olurmusunuz banka emekli maaşımı üç senedir kesıyor danışmak istiyorum ama kim olduğunu hatırlıyamıyorum telim 5416418369

 

Yorum yaz

  

Eskişehir Avukatları


YASAL UYARI

EskisehirAvukatlari.Com web sitesi tamamen bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup sitede yer alan avukatlar ve avukatlık büroları ile ilgili bilgi, belge ve makaleler kesinlikle reklam niteliği taşımamaktadır. Web sitemiz Eskişehir’de bulunan hukukçuların çalışma alanları hakkında genel bilgilendirme vermeyi amaçlamaktadır.

Eskişehir Avukatlar, Eskişehir Hukuk Büroları Bilgilendirme Rehberi. Yazılı izin olmadan kullanılamaz, kopyalanamaz, yayınlanamaz!